Bitcoin „Double Spend“, który nigdy nie zdarzył się panika

Bitcoin „Double Spend“, który nigdy nie zdarzył się panika

Bitcoin „Double Spend“, który nigdy nie zdarzył się panika firma do sprzedaży wszystkich jego BTC

Kanadyjska firma NexTech AR Solutions Inc. ogłosiła, że sprzedała wszystkie swoje Bitcoin’y z powodu obaw o potencjalny „podwójny wydatek“ 20 stycznia.

Firma NextTech, która jest „wiodącym dostawcą technologii i usług Bitcoin Profit związanych z wirtualną i rozszerzoną rzeczywistością (AR)“, ogłosiła 29 grudnia 2020 roku, że zamierza „dokonać początkowej inwestycji w Bitcoin w wysokości 2 milionów dolarów“ (i ewentualnie dodać więcej w 2021 roku), podążając w ten sposób śladami amerykańskich firm takich jak MicroStrategy i Square, które zainwestowały w Bitcoin w celu wykorzystania go jako rezerwowego środka płatniczego.

Dyrektor generalny NexTech, Evan Gappelberg, miał wówczas to do powiedzenia

„Nasza inwestycja w Bitcoin jest częścią naszej nowej strategii dywersyfikacji kapitału i alokacji, której celem jest maksymalizacja długoterminowej wartości dla naszych akcjonariuszy.

„Ta początkowa inwestycja odzwierciedla nasze przekonanie, że Bitcoin jest długoterminowym magazynem wartości i atrakcyjnym aktywem inwestycyjnym z większym potencjałem długoterminowego wzrostu wartości niż posiadanie gotówki, która obecnie przynosi 0,06%. Bitcoin jest cyfrową wersją złota, której całkowita kapitalizacja rynkowa wynosi 10 bilionów dolarów, podczas gdy całkowita kapitalizacja rynkowa Bitcoinu wynosi tylko 500 bilionów dolarów. Uważamy, że w ramach transformacji cyfrowej następuje zmiana paradygmatu na cyfrowe złoto, a ponieważ Bitcoin jest coraz bardziej postrzegany jako magazyn wartości, podobnie jak złoto, będzie doganiać złoto“.

Następnie, o 11:33 UTC 20 stycznia, BitMEX Research, ramię badawcze kryptopochodnych wymiany BitMEX, tweetował, że mógł wykryć „mały podwójny wydatek około 0.00062063 BTC (21 dolarów).“

[1/2] Blok Bitcoinów był dzisiaj, na wysokości 666.833. SlushPool pokonał F2Pool w wyścigu.

Wygląda na to, że mały podwójny wydatek około 0.00062063 BTC (21 dolarów) został wykrytyhttps://t.co/o8lz9xagYG pic.twitter.com/IEdPu8JEjt
– BitMEX Research (@BitMEXResearch) 20 stycznia 2021 r.

Tuż przed tym tweetem, zgodnie z danymi z Trading View, Bitcoin handlował około 34.425 dolarów.
Wykres TV – BTCUSD na Bitstampie – Pięć dni – 24 stycznia 2021 r.

Około godziny później firma BitMEX poinformowała, że „przy bliższej kontroli prawdopodobnie będzie to przypadek RBF, gdzie wygrała transakcja o niższej opłacie“.

Następnego dnia, Cointelegraph opublikował artykuł o tym incydencie, który zawierał następujący tweet od Bitcoin SV (BSV) adwokat Eli Afram: