Były gubernator RBI mówi, że Bitcoin będzie współpracował z CBDC.

Były gubernator RBI mówi, że Bitcoin będzie współpracował z CBDC.

W wywiadzie dla CNBC, były gubernator Banku Rezerw Indii i były główny ekonomista Międzynarodowego Funduszu Walutowego, Raghuram Rajan, powiedział, że widzi Bitcoin Evolution i bank centralny cyfrowych walut (CBDC) pracujących obok siebie. Opowiedział się również, że wspierany przez Facebook stablecoin Libra, który jest obecnie w trakcie rozwoju i jest wspierany przez różne waluty fiat, będzie służyć jako medium transakcji zamiast zmiennych aktywów jak Bitcoin.

Były gubernator RBI ma pozytywne perspektywy dla Bitcoin jest pozytywny.
Raghuram Rajan jest obecnie profesorem finansów na Uniwersytecie w Chicago. Znany jest z przewidywania recesji z 2008 roku w 2007 roku i przewodzenia ożywieniu gospodarczemu w Indiach w ostatniej dekadzie jako gubernator indyjskiego banku centralnego. Uważa, że bitcoin jest trochę jak złoto.

„Złoto ma pewną wartość, ponieważ cenimy je za biżuterię, ale [z] Bitcoin nie można nawet tego zrobić. Mimo to, ma wartość, ponieważ inni uważają, że ma wartość“, powiedział. Zauważył również, że różne waluty cyfrowe robią różne rzeczy, i może to być Bitcoin, który ma wartość idącą w przód tak samo jak magazyn wartości, lub jako aktywo spekulacyjne.

Były bankier wyraził obawy, że rządy centralne będą śledzić dane użytkowników.

The former RBI governor expressed concerns over central governments tracking user data if state-issued digital currencies are eventually launched. Powiedział: „Piękno gotówki w naszych rękach jest to, że jest ona anonimowa. Nawet jeśli nie robisz czegoś nielegalnego, nie chcesz, aby rząd widział wszystko, co robisz.

“ Zastanawiał się również, jak będą działać cyfrowe waluty po ich wprowadzeniu, biorąc pod uwagę obecne korzyści płynące z używania gotówki. Chiny mają stać się pierwszym dużym krajem na świecie, który wyda cyfrowy dubber walutowy DCEP wspierany przez bank centralny.

Kilka z nich zakwestionowało obawy dotyczące prywatności i centralizacji waluty cyfrowej.