Indie wkrótce będą miały kryptonim „Banking“ w 22 fizycznych lokalizacjach.

Przestrzeń aktywów cyfrowych Indii nadal rozwija się w szybkim tempie, a najnowsze wiadomości z tego subkontynentu to usługi finansowe w kryptokurcie oferowane w fizycznych oddziałach.

Zgodnie z wpisem na blogu opublikowanym we wtorek przez cyfrową firmę finansową Cashaa, nowa spółka joint venture z United Multi State Credit Cooperative Society będzie świadczyć użytkownikom usługi w zakresie kryptokurwaluty obok tradycyjnej bankowości w 22 miejscach w północnej części kraju.

Rozpoczęcie działalności planowane jest na grudzień tego roku, a Cashaa mówi, że do 2022 r. planowana jest rozbudowa usługi do ponad 100 oddziałów.

Cashaa, który sam siebie nazywa „neobankiem przyjaznym kryptomanii“, powiedział, że planuje przeprowadzkę do Indii, kiedy na początku września zebrał 5 milionów dolarów od dubajskiej firmy inwestycyjnej.

Spółka joint venture, zwana UNICAS, będzie oferować krypto rachunki oszczędnościowe; pożyczki z zabezpieczeniem w postaci złota, waluty kryptońskiej i własności; oraz krypto zakup i inwestycje.

W chwili uruchomienia UNICAS wymieni sześć głównych walut kryptograficznych do zakupu w rupiach indyjskich: bitcoin (BTC), ether (ETH), bitcoin cash (BCH), EOS, litecoin (LTC) i XRP. Oferowane będą również monety Binance (BNB) i Cashaa (CAS).

Spółdzielnia kredytowa posiada już licencje regulacyjne w Indiach, co zapewni Cashaa dostęp do lokalnego rynku, jak powiedział posterunek.

„To pozwoli nam budować, skalować i oferować produkty finansowe i kryptograficzne dostosowane do potrzeb lokalnych rynków indyjskich“, powiedział Dinesh Kukreja, dyrektor zarządzający United Multistate Credit Cooperative Society i dyrektor generalny UNICAS.

Indie przeżywają pewien kryptorenesans od czasu, gdy w marcu Sąd Najwyższy uchylił zakaz świadczenia usług bankowych dla firm z branży aktywów cyfrowych przez bank centralny.

Od tego czasu giełdy kryptońskie odnotowały gwałtowny wzrost zainteresowania handlem i wolumenów, podczas gdy inwestorzy zaczęli inwestować w startupy, które rosły na niedostatecznie rozwiniętym rynku.

Wisi nad tym wszystkim jak w ciemnej chmurze fakt, że rząd kraju wciąż nie stworzył długoletnich regulacji dotyczących kryptokurandy, a niektóre doniesienia sugerują, że ewentualny zakaz handlu kryptami może być w kartach.